انحراف جنسی

تعريف اخلاقي  و صحیح روابط جنسی: علاقه زن و مرد به يكديگر بر طبق اصول صحيح اجتماعي و موازین قانونی و عرفی که در آن براساس سن، نژاد، طبقه اجتماعي، اقتصادی، فرهنگی، تحصيلات، شغل و …. که به طور موقت و یا دایم با هم (ازدواج) می کنند. انحراف جنسی

تعريف علمي روابط جنسی: علاقه زن و مرد به يكديگر بدون اين كه علاقه آنها با هيچ گونه خصوصيات غيرعادي و غیرقانونی و غیر عرفی، همراه باشد.

منحرف جنسی کیست؟

منحرف جنسي شخصي است كه  تحت تأثير بدآموزي ها و بدکارکردی های محيط پیرامون خود قرار گرفته است و  هدفش از برقراری روابط جنسی، طبق موازین اخلاقی و قانونی نیست و هنجارهای جامعه زیر سوال میرود و صرفا جهت رفع نیاز جنسی خود به هر طریقی است.

ويژگی های فرد منحرف جنسی

1- کسی که دارای انحراف جنسی است، از اختلالات روانی و خلقی و عصبی رنج می برد.

2- شخص دارای انحراف جنسی، دارای دگرگوني شخصيتی است.

3- نبود اراده لازم در زندگی.

4- به شدت تحت تاثیر فعل و انفعالات شديد رواني قرار دارد و تحریک پذیری و تغییر پذیری زیادی دارد.

انواع انحرافات جنسی

1- روسپي گري ها و روابط جنسی غیر اخلاقی موقت و گذرا

2- روسپي گري ها و روابط جنسی به صورت اتفاقی و تحت تاثیر رویداد و موقعیت محیطی خاص

3- فاحشه هایی که به طور مستمر و پیوسته به روابط جنسی با افراد مختلف درگیر هستند.

4- ساديسم جنسی: فردي(غالبا مرد) كه از راه آزار دادن شديد جنسي  به طرف مقابل خودشان لذت مي برد و او را به لحاظ فیزیکی تحت آزار و شکنجه قرار می دهد.

5- مبدل پوشي جنسی.

6- خود ارضايي در زنان و مردان و استنما (جلق زدن) در مردان

7- گرایش شدید به داشتن رابطه جنسی با حیوانات در زنان و مردان

8- گرایش به رابطه جنسی با مرده ها: مرده دوستي

9- آزار جنسي كودكان و کودک آزاری هم پسران و هم دختران

راه هاي درمان انحراف جنسی

1- بهترين راه درمان و کنترل انحرافات جنسی، ازدواج و رفع صحیح نیازهای جنسی از طریق جنس مخالف به عنوان همسر

2- برنامه ريزي دقيق براي زندگي فردی  و اجتماعی

3- دوری از محیط های ناسالم و آلوده

4- احيا و رشد شخصيت معنوي

5-روان درمانی و مشاوره

خودارضايی:

خود ارضایی از آنجایی که فرد به لحاظ فیزیکی با طرف مقابل خود ارتباط ندارد و مجبور است فقط تصویر سازی ذهنی انجام بدهد، خلا روانی شدیدی برای او ایجاد می کند و  غالباً فرد را به انزوا مي كشاند و حلقه هاي ارتباطي او را با سایرین قطع مي كند.

عوارض خودارضايی

  • پرخاشگري
  • خواب آلود بودن
  • تأثير منفي بر غدد داخلی بدن
  • به شدت وابسته کننده و اعتياد آور است.

آزار جنسی كودكان

سو استفاده جنسی از کودکان به این معنی است که با کودکان دختر  و  پسر در تمامی سطوح ممکن با هدف بهر کشی جنسی از آنها رابطه جنسی برقرار شود که این كودكاني كه در معرض آزار جنسی  قرار می گیرند، در دوره بزرگسالی، دارای مشکلات جنسی خواهند شد.

اگر تجاوز و آزار جنسي توسط آشنا (خصوصا از اعضای خانواده و  همخون) صورت بگیرد، تأثيرات رواني و روحی بسیار عميق تري بر  روی كودكان مي گذارد.

علل تجاوز به كودكان توسط محارم نزديک

وجود اختلالات روانی- همجواري يا نزديك بودن فرد مورد سو استفاده- جاذبه زیاد قرباني – قابليت وصول و دسترسي آسان نسبت به طرف مقابل از مهم ترین علل گرایش افراد نزدیک به سمت کودک آزاری و انحراف جنسی در خانواده است.

بچه بازی

فعاليت جنسي که در آن  با كودكان كمتر از 13 سال رابطه جنسی برقرار شود و  در این رابطه نیز معمولا شخص منحرف هم غالبا  بالای 18 سال سن دارند و اکثر نیز از افراد غیر هم جنس هستند و درصد بسیار کمی نیز همجنس باز هستند.

عوارض آزار جنسی بر كودكان

وجود ترس های شدید روانی روحی- ایجاد اختلالات روانی و خلقی  افسردگي و در موارد حاد دگردیسی شخصیتی- احساس حقارت شدید- مشكلات مربوط به  خواب و کابوس های شدید- بی اختياري در ادرار و مدفوع، خصوصا اگر کودک در سن پایین تری قرار داشته باشد و خود کشی و...

مبدل پوشی:

مبدل پوشی نوعی از انحراف جنسی است که شخصی بدون دلیل منطقی لباس جنس مخالف را بپوش و گرایش شدید به این نوع پوشش داشته باشد و در حين مبدل پوشي  نیز فرد معمولاً  خود ارضایی مي كند و خود را هم به عنوان فاعل مذكر و هم مفعول مؤنث خيال پردازي جنسي اش مجسم مي كند و عمل تصویر سازی ذهنی را انجام می دهد که در بین مردان نسبت به  زنان شایع تر است.

حيوان خواهی:

حیوان خواهی نوعي از انحراف جنسي است كه در آن  فرد گرایش و تمايل شدید به ارتباط جنسي با حيوانات مختلف را دارد که این مساله خصوصا در جوامع محدود تر و در مناطق روستايي بیشتر اتفاق می افتد.

روسپی گری:

روسپی گری نوعی از انحراف جنسی است که فرد براي لذت بردن و تامین نیازهای مالی خود خصوصا(کسانی که بخاطر فقر و مشکلات خانوادگی شدید و نداشتن شغل مناسب به این کار وادار شده اند)، اقدام به تن فروشي مي كند که که این مساله نیز در بین زنان نسبت به مردان بسیار شایع تر است.

البته در خیلی از موقعیت ها، روسپی گران، تحت آزار های شدید جسمانی قرار می گیرند و حتی به قتل نیز می رسند.

درمان انحراف جنسی

برخی از انحرافات جنسی نیز به دلیل ازدواج نکردن و نداشتن شرایط مناسب برای ازدواج رخ می دهد که بعد از ازدواج این مساله کنترل می گردد. کسانی که دارای انحراف جنسی در ابعاد مختلف و در طیف های عمیق تر و گسترده تری هستند، موثرترین راه روان درمانی و کمک گرفتن از متخصصان روانشناسی است تا تحلیل های جامعی بر اساس شخصیت و وضعیت آنان صورت بگیرد تا بتوان به آنها کمک موثری نمود.

 

در صورتی که دارای مشکلات و یا سوالاتی در این حوزه هستید، می توانید با روانشناسان مرکز آرامش زندگی داشته باشید.

 

دسته بندی : اختلالات جنسی اختلالات روانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاین 013-32125978