دکتر روانشناس در رشت

تیم تخصصی مرکز آرامش زندگی با حضور دکتر مهرداد نامدار روانشناس شبکه یک و سه سیمای کشور و جمعی از متخصصین روانشناس و اساتید دانشگاه جهت خدمات روانشناختی در کنار شما هستند جهت هماهنگی و رزرو وقت با مشاوران کلینیک آرامش زندگی در رشت

نوبت دهی آنلاین ۰۱۳-۳۲۱۲۵۹۷۸
دکتر روانشناس در رشت

هنگامی که در زندگی به مشکلاتی بر می خوریم ، برای مقابله با آن ها دو راه داریم ، یا آن مشکل را حل کنیم و یا اگر حل کردنی نبود، با آن کنار بیاییم. همان طور که وقتی ماشینمان به تعمیر نیاز دارد ، آن را به تعمیرکار می سپاریم و یا وقتی جسممان آسیب دیده است به دکتر متخصص مربوطه مراجعه می کنیم ، هنگام برخورد با مسائل روحی و روانی که درک آن از مخیله خودمان خارج است ، باید به کسی مراجعه کنیم که علم این کار را دارد و از او طلب کمک کنیم. آن فرد متخصص همان دکتر روانشناس معتمد ماست . این مقاله به طور اختصاصی برا همشهریان عزیزمان در شهر رشت با عنوان “دکتر روانشناس در رشت” نگارش شده است. در ادامه این نوشته ، به بررسی اهمیت جایگاه دکتر روانشناس در زندگی هایمان می پردازیم :

 

 

 

چرا باید از دکتر روانشناس در رشت مشاوره بگیریم؟

مشاوره و راهنمایی اگر توسط متخصصان تعلیم دیده در این امر صورت بگیرد ، می تواند تاثیر مثبت عمیقی بر افراد ، بنیان خانواده ها و به طور کل سلامت کل جوامع داشته باشد. خدمات دکتر روانشناس در رشت به همشهری های رشتی کمک می کند تا در موقعیت های طاقت فرسای زندگی مانند از دست دادن عزیزان ، جدایی ، استرس شغلی ، اختلالات و مشکلات روحی و … بتوانند شرایط سخت را به بهترین شکل مدیریت کنند و در مسیر پیشرفت حرکت کنند . اگر در مورد خدمات دکتر روانشناس در رشت و اهمیت آن در زندگی با سوال هایی رو به رو هستید ، ما در مقاله پیش رو به توضیحات بیشتری در مورد الزام استفاده از خدمات دکتر روانشناس در رشت پرداخته ایم . پس تا انتهای این مقاله با آرامش زندگی باشید .

 

مشاوره گرفتن از روانشناس در رشت

مشاوره گرفتن از دکتر روانشناس در رشت مختص چه کسانی است؟

خیلی سریع بریم سر اصل مطلب و اینکه چرا افراد باید به دکتر روانشناس در رشت مراجعه کنند؟ بسیاری از مردم جامعه ما بر این باورند که فقط افرادی که مشکلات روحی و روانی وخیم دارند باید به دکتر روانشناس در رشت مراجعه کنند . در صورتی که این دیدگاه اشتباهی است و نتیجه ی آن متضرر شدن افرادی است که ابه علت ترس از برچسب خوردن، از گرفتن کمک از یک متخصص روانشناس خجالت می کشند . شایان ذکر است که همه ی ما در زندگیمان برای بسیاری از تصمیم گیری های مهممان، حل مشکلات پیش آمده و حتی برای داشتن زندگی ای سالم تر ، به مشاور و روانشناس نیساز داریم . برای همه ی ما پیش می آید که گاهی ذهنمان به بن بست می رسد و در بعضی از مسائل نمی تواند تصمیم درستی بگیرد یا حتی در برخی از امور ، آگاهی و دانش کافی برای حل مشکلات خود نداریم. در این صورت باید به دکتر روانشناس در رشت که در آن حوزه تخصص دارند ، مراجعه نماییم تا دستورالعمل ها و مشاوره های لازم را به ما بدهند. این مشاور معتمد می تواند از شبکه ارتباطی ما و یا دکتر روانشناس متخصص بهترین مرکز مشاوره رشت باشند.

 

با توجه به سرعت زندگی ماشینی امروزه ، ممکن است بعضی از ما همزمان به چندین کار در روز مشغول باشیم و برای مراجعه حضوری به مراکز درمانی ، زمانی نداشته باشیم . برای رفاه حال شما همشهریان عزیز رشتیمان و حل این مشکل ، مشاوره غیرحضوری ( به صورت تلفنی) را در دسترس شما عزیزان قرار داده ایم که راحت تر بتوانید رزرو وقت مشاوره را انجام دهید .

 

تاثیرات استفاده از دکتر روانشناس

تاثیرات استفاده از دکتر روانشناس در روابط شخصی و حرفه ای مان :

–  درک درست تر تفاوت ‌های دیگران و اجتناب از قضاوت :

وقتی بیشتر با تیپ‌ های شخصیتی مختلف آشنا بشوید و ببینید سلیقه ها و علایق و نیازهای گوناگون افراد  زائده ی تجربیات و زندگی در محیط های متفاوت آن‌ها است ، درک تفاوت‌های افراد برایتان ساده تر می شود و کمتر به قضاوت رفتار انسان ها می پردازید.

–  فهم بهتر روابط بین افراد :

درک این که انسان‌ ها چه انگیزه‌ ها و نیاز هایی دارند ، به ما کمک می‌کند بهتر بفهمیم در پس هر رفتار آن‌ها چه انگیزه‌ای پنهان است و علاوه بر درک بهتر دیگران می ‌فهمیم در ارتباط‌ ها چه می‌گذرد .

– آموزش اصول رفتار درست :

کتاب‌ های آموزشی بسیاری وجود دارند که شیوه‌ی رفتار  و منش بهتر و ارتباطات بهتر را به ما می ‌آموزند . با مطالعه‌ ی این کتاب‌ ها ، می ‌توانیم مهارت ‌های خود را در زندگی بهبود بخشیم و زندگی بهتر و سالم تری داشته باشیم. البته متاسفانه به دلیل وجود کتاب‌ های روانشناسی زرد فراوان در این حوزه ، مانند کتاب‌ های موفقیت و کتاب‌ های دیگری که محصول تجربیات افراد مشهور هستند ولی پشتوانه‌ ی علمی ندارند و حتی گاهی مطالب نادرست و مخربی در آن‌ ها وجود دارد ، باید در انتخاب منبع های مطالعاتیمان محتاطانه عمل کنیم .

اغلب دکتران روان‌ شناس به فواید کتاب‌ های تعلیم مهارت‌ های زندگی معتقدند اما به گفته برخی از متخصصین ، یادگیری روان‌ شناسی توسط افرادی که هدفشان تحصیل در این رشته نیست،  باعث آشفتگی ذهنی می ‌شود . زیرا در شروع مطالعه بطور پیوسته به تحلیل‌ کردن و بیمار دانستن خود و اطرافیانشان می ‌اندیشند . اگر قصد مطالعه‌ی آزاد مباحث روانشناسی را داریم ، باید بدانیم که حتی مشهور ترین دکتران روانشناس نیز علل بسیاری از موارد را نمی ‌دانند و دانش و مهارت آن ها هم حد و مرزی دارد . به خاطر داشته باشید که باید از تحلیل ‌های پیچیده و تفکر بیش از حد در مطالعه هایمان پرهیز کنیم .

تاثیر دیگر صحبت با دکتر روانشناس در رشت این است که وقتی با روان ‌شناسی آشنا شویم و بیاموزیم که در پس افکار و رفتار های ما دلایلی وجود دارد ، دیگر برای پیدا کردن چرایی تفاوت‌ های افراد و رفتار هایشان به دنبال خرافه ‌ها نمی ‌رویم . البته یافتن چرایی رفتار و افکار شخص کار بسیار سخت و پیچیده ‌ای است که از عهده‌ی عموم افراد خارج است . اما کسی که می‌ فهمد چه مسائلی بر ویژگی ‌های هر شخص اثر دارد ، دیگر نمی ‌تواند باور کند که ماه تولد و یا عنایات الهی در شکل‌ گیری شخصیت فرد موثر باشد.

 

منابع :

–  مقاله‌‌ ی «روان ‌شناسی و شبه روان‌ شناسی» از محمدرضا سرگلزایی

–  کتاب «زندگی خود را بیآفرینید» از جفری یانگ ترجمه حسن حمیدپور ، انتشارات ارجمند

– همچنین مقالاتی از سایت psychologytoday.com

دسته بندی : خدمات

روانشناس چه کمکی به ما می کند؟

شایان ذکر است که همه ی ما در زندگیمان برای بسیاری از تصمیم گیری های مهممان، حل مشکلات پیش آمده و حتی برای داشتن زندگی ای سالم تر ، به مشاور و روانشناس نیاز داریم

در چه مواقعی به دکتر روانشناس مراجعه کنیم؟

خدمات دکتر روانشناس در رشت به همشهری های رشتی کمک می کند تا در موقعیت های طاقت فرسای زندگی مانند از دست دادن عزیزان ، جدایی ، استرس شغلی ، اختلالات و مشکلات روحی و … بتوانند شرایط سخت را به بهترین شکل مدیریت کنند و در مسیر پیشرفت حرکت کنند

امکان مشاوره غیرحضوری هم وجود دارد؟

بله،برای رفاه حال شما همشهریان عزیز رشتیمان و حل این مشکل ، مشاوره غیرحضوری ( به صورت تلفنی) را در دسترس شما عزیزان قرار داده ایم که راحت تر بتوانید رزرو وقت مشاوره را انجام دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاین ۰۱۳-۳۲۱۲۵۹۷۸