بهترین روانشناس رشت

تیم تخصصی مرکز آرامش زندگی با حضور دکتر مهرداد نامدار روانشناس شبکه یک و سه سیمای کشور و جمعی از متخصصین روانشناس و اساتید دانشگاه جهت خدمات روانشناختی در کنار شما هستند جهت هماهنگی و رزرو وقت با مشاوران کلینیک آرامش زندگی در رشت

نوبت دهی آنلاین ۰۱۳-۳۲۱۲۵۹۷۸
بهترین روانشناس رشت

هنگامی که در زندگی به مشکلاتی بر می خوریم ، برای مقابله با آن ها دو راه داریم ، یا آن مشکل را حل کنیم و یا اگر حل کردنی نبود، با آن کنار بیاییم. همان طور که وقتی ماشینمان به تعمیر نیاز دارد ، آن را به تعمیرکار می سپاریم و یا وقتی جسممان آسیب دیده است به دکتر متخصص مربوطه مراجعه می کنیم ، هنگام برخورد با مسائل روحی و روانی که درک آن از مخیله خودمان خارج است ، باید به کسی مراجعه کنیم که علم این کار را دارد و از او طلب کمک کنیم. آن فرد متخصص همان روانشناس معتمد ماست . این مقاله به طور اختصاصی برا همشهریان عزیزمان در شهر رشت با عنوان “بهترین روانشناس رشت” نگارش شده است. در ادامه این نوشته ، به بررسی اهمیت جایگاه روانشناس در زندگی هایمان می پردازیم :

 

چرا باید از بهترین روانشناس رشت مشاوره بگیریم؟

مشاوره و راهنمایی اگر توسط متخصصان تعلیم دیده در این امر صورت بگیرد ، می تواند تاثیر مثبت عمیقی بر افراد ، بنیان خانواده ها و به طور کل سلامت کل جوامع داشته باشد. خدمات روانشناس در رشت به همشهری های رشتی کمک می کند تا در موقعیت های طاقت فرسای زندگی مانند از دست دادن عزیزان ، جدایی ، استرس شغلی ، اختلالات و مشکلات روانی و … بتوانند شرایط سخت را به بهترین شکل مدیریت کنند و در مسیر پیشرفت حرکت کنند . اگر در مورد خدمات بهترین روانشناس رشت و اهمیت آن در زندگی با سوال هایی رو به رو هستید.

برای رزو وقت می‌توانید همین حالا با شماره تماس 01332120043 تماس بگیرید. همکاران ما با آغوش باز آماده کمک به شما هستند!

بهترین روانشناس رشت

مشاوره گرفتن از روانشناس مختص چه کسانی است؟

خیلی سریع بریم سر اصل مطلب و اینکه چرا افراد باید به بهترین روانشناس رشت مراجعه کنند؟ بسیاری از مردم جامعه ما بر این باورند که فقط افرادی که مشکلات روحی و روانی وخیم دارند باید به روانشناس در رشت مراجعه کنند . در صورتی که این دیدگاه اشتباهی است و نتیجه ی آن متضرر شدن افرادی است که ابه علت ترس از برچسب خوردن، از گرفتن کمک از یک متخصص روانشناس خجالت می کشند . شایان ذکر است که همه ی ما در زندگیمان برای بسیاری از تصمیم گیری های مهممان، حل مشکلات پیش آمده و حتی برای داشتن زندگی ای سالم تر ، به مشاور و روانشناس نیساز داریم . برای همه ی ما پیش می آید که گاهی ذهنمان به بن بست می رسد و در بعضی از مسائل نمی تواند تصمیم درستی بگیرد یا حتی در برخی از امور ، آگاهی و دانش کافی برای حل مشکلات خود نداریم. در این صورت باید به بهترین روانشناس رشت که در آن حوزه تخصص دارند ، مراجعه نماییم تا دستورالعمل ها و مشاوره های لازم را به ما بدهند. این مشاور معتمد می تواند از شبکه ارتباطی ما و یا دکتر روانشناس متخصص بهترین مرکز مشاوره رشت باشند.

 

با توجه به سرعت زندگی ماشینی امروزه ، ممکن است بعضی از ما همزمان به چندین کار در روز مشغول باشیم و برای مراجعه حضوری به مراکز درمانی ، زمانی نداشته باشیم . برای رفاه حال شما همشهریان عزیز رشتیمان و حل این مشکل ، مشاوره غیرحضوری ( به صورت تلفنی) را در دسترس شما عزیزان قرار داده ایم که راحت تر بتوانید رزرو وقت مشاوره را انجام دهید .

همچین می‌توانید نزدیکترین وقت با توجه به زمان مناسب خود را همین الان طریق اینک زیر رزرو نمایید!

برای دیدن وقت‌های خالی کلیک کنید

 

هنگام انتخاب بهترین روانشاس رشت به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • روابط مؤثری با مراجعان و سایر پزشکان داشته باشد.
 • بتواند با تکنیک های روان‌درمانی شرایط سخت بالقوه را برطرف کند.
 • از اصول اخلاقی و حقوقی آگاه باشد و آنها را به کارگیرد.
 • نگرش حرفه ای داشته باشد و به ارزش ها و هنجارهای اجتماعی احترام بگذارد.
 • برای بهبود روش های درمانی خود تلاش و تمرین کند و مدام عملکرد خود را ارزیابی کند.
 • در رشته های مختلف علمی که به روانشناسی مربوط می شوند مطالعه داشته باشد و از تأثیر آنها بر درمان افراد آگاه باشد.
 • با متخصصین دیگر رشته ها و سازمان های مختلف همکاری داشته‌ باشد.
 • درک تفاوت های فردی، تنوع فردی و فرهنگی و درک اینکه این عوامل چگونه بر تفکر افراد تأثیر می گذارند را داشته باشد.
 • بهترین روانشناس رشت خوب میان افکار و احساسات شما تعادل برقرار می کند، بی آنکه از شدت یکی بکاهد یا دیگری را نادیده بگیرد.
 • یک روانشناس خوب باید به اندازه کافی باصلاحیت و باتجربه باشد تا بتواند بدون اینکه از شنیدن مشکلات شما زیاد برانگیخته شود، به شما کمک کند بر مشکلاتتان غلبه کنید.
 • بهترین روانشناس رشت همیشه متمرکز بر شماست و با شما رفتار حرفه ای دارد. او قبل ازهر جلسه، یادداشت ها یا آیتم های رفتاری جلسات قبل را مرور می کند و برای ملاقات با شما آماده می شود. او معمولا زمان قرار ملاقات با شما را به خاطر دارد، سروقت در کلینیک حضور دارد.
 • یک روانشناس در صورت لزوم، اختلالی را در شما تشخیص می دهد اما کاملا روی شما متمرکز می ماند و به شما کمک می کند این اختلال را مدیریت کنید تا حالتان بهتر شود. به عبارت دیگر، تشخیص اختلال در پس زمینه درمان باقی نمی ماند و به کانون تمرکز تبدیل نمی شود.
 • دکتر روانشناس همیشه در جلسات درمان دارای هیجان مناسب و متعادلی است. چون مشاوران خوب با مراجعانشان همدلی می کنند و واقعا به آنها اهمیت می دهند.

 

 

بهترین روانشناس رشت

تاثیرات استفاده از دکتر روانشناس در روابط شخصی و حرفه ای مان :

–  درک درست تر تفاوت ‌های دیگران و اجتناب از قضاوت :

وقتی بیشتر با تیپ‌ های شخصیتی مختلف آشنا بشوید و ببینید سلیقه ها و علایق و نیازهای گوناگون افراد  زائده ی تجربیات و زندگی در محیط های متفاوت آن‌ها است ، درک تفاوت‌های افراد برایتان ساده تر می شود و کمتر به قضاوت رفتار انسان ها می پردازید.

–  فهم بهتر روابط بین افراد :

درک این که انسان‌ ها چه انگیزه‌ ها و نیاز هایی دارند ، به ما کمک می‌کند بهتر بفهمیم در پس هر رفتار آن‌ها چه انگیزه‌ای پنهان است و علاوه بر درک بهتر دیگران می ‌فهمیم در ارتباط‌ ها چه می‌گذرد .

– آموزش اصول رفتار درست :

کتاب‌ های آموزشی بسیاری وجود دارند که شیوه‌ی رفتار  و منش بهتر و ارتباطات بهتر را به ما می ‌آموزند . با مطالعه‌ ی این کتاب‌ ها ، می ‌توانیم مهارت ‌های خود را در زندگی بهبود بخشیم و زندگی بهتر و سالم تری داشته باشیم. البته متاسفانه به دلیل وجود کتاب‌ های روانشناسی زرد فراوان در این حوزه ، مانند کتاب‌ های موفقیت و کتاب‌ های دیگری که محصول تجربیات افراد مشهور هستند ولی پشتوانه‌ ی علمی ندارند و حتی گاهی مطالب نادرست و مخربی در آن‌ ها وجود دارد ، باید در انتخاب منبع های مطالعاتیمان محتاطانه عمل کنیم .

اغلب دکتران روان‌ شناس به فواید کتاب‌ های تعلیم مهارت‌ های زندگی معتقدند اما به گفته برخی از متخصصین ، یادگیری روان‌ شناسی توسط افرادی که هدفشان تحصیل در این رشته نیست،  باعث آشفتگی ذهنی می ‌شود . زیرا در شروع مطالعه بطور پیوسته به تحلیل‌ کردن و بیمار دانستن خود و اطرافیانشان می ‌اندیشند . اگر قصد مطالعه‌ی آزاد مباحث روانشناسی را داریم ، باید بدانیم که حتی مشهور ترین دکتران روانشناس نیز علل بسیاری از موارد را نمی ‌دانند و دانش و مهارت آن ها هم حد و مرزی دارد . به خاطر داشته باشید که باید از تحلیل ‌های پیچیده و تفکر بیش از حد در مطالعه هایمان پرهیز کنیم .

تاثیر دیگر صحبت با بهترین روانشناس رشت این است که وقتی با روان ‌شناسی آشنا شویم و بیاموزیم که در پس افکار و رفتار های ما دلایلی وجود دارد ، دیگر برای پیدا کردن چرایی تفاوت‌ های افراد و رفتار هایشان به دنبال خرافه ‌ها نمی ‌رویم . البته یافتن چرایی رفتار و افکار شخص کار بسیار سخت و پیچیده ‌ای است که از عهده‌ی عموم افراد خارج است . اما کسی که می‌ فهمد چه مسائلی بر ویژگی ‌های هر شخص اثر دارد ، دیگر نمی ‌تواند باور کند که ماه تولد و یا عنایات الهی در شکل‌ گیری شخصیت فرد موثر باشد.

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی آرامش زندگی با همکاری بهترین روانشناسان رشت به عنوان یکی از بهترین مراکز مشاوره در شهر رشت آماده کمک به شما برای رسیدن به یک زندگی بهتر می‌باشد.

می‌توانید با شماره تماس 01332120043 با ما در ارتباط باشید.

 

منابع :

–  مقاله‌‌ ی «روان ‌شناسی و شبه روان‌ شناسی» از محمدرضا سرگلزایی

–  کتاب «زندگی خود را بیآفرینید» از جفری یانگ ترجمه حسن حمیدپور ، انتشارات ارجمند

– همچنین مقالاتی از سایت psychologytoday.com

5/5 - (20 امتیاز)
دسته بندی : خدمات

روانشناس چه کمکی به ما می کند؟

شایان ذکر است که همه ی ما در زندگیمان برای بسیاری از تصمیم گیری های مهممان، حل مشکلات پیش آمده و حتی برای داشتن زندگی ای سالم تر ، به مشاور و روانشناس نیاز داریم

در چه مواقعی به دکتر روانشناس مراجعه کنیم؟

خدمات دکتر روانشناس در رشت به همشهری های رشتی کمک می کند تا در موقعیت های طاقت فرسای زندگی مانند از دست دادن عزیزان ، جدایی ، استرس شغلی ، اختلالات و مشکلات روحی و … بتوانند شرایط سخت را به بهترین شکل مدیریت کنند و در مسیر پیشرفت حرکت کنند

امکان مشاوره غیرحضوری هم وجود دارد؟

بله،برای رفاه حال شما همشهریان عزیز رشتیمان و حل این مشکل ، مشاوره غیرحضوری ( به صورت تلفنی) را در دسترس شما عزیزان قرار داده ایم که راحت تر بتوانید رزرو وقت مشاوره را انجام دهید .

12 thoughts on “بهترین روانشناس رشت”

 1. سلام، وقتتون بخیر
  من حدود ۶ سالی هست که دچار افسردگی شده ام، تمام علائم رو دارم. نسبت به زندگی بی انگیزه شدم خیلی و میل به هیچ کاری ندارم. اوایل که افسردگیم خفیف بود فکر می کردم گدرا هست ولی هرچی گذشت بدتر شدم. الان هر کاریم که فکرشو بکنید برای خوب شدنم کردم از بهترین دکتر ها گرفته تا مسافرت و ورزش و …. ولی هیچکدوم فایده نداشته!کلا نمی خوام از لاکم بیام بیرون به هیچ وجه! وقتی یه موضوعی به ذهنم میاد انقدر روی اون تاکید و فکر می کنم تا دیگه مغزم کار نمیکنه ! خیلی کم مونده تا همه چیو ول کنم. کار و دانشگاه و زندگیم و واقعا از عواقبش می ترسم و دوست ندارم این اتفاق پیش بیادو میخواستم بدونم تو این مرحله امیدی برای در مان افسردگی وجود داره؟ چه راهی وجود داره برای درمان.

  1. با عرض سلام و خسته نباشید
   اختلال افسردگی از آن دسته مسائلی هست که درمان آن نیازمند صبر و پیگیری بسیار زیاد است. همچنین با گذشت زمان درمان آن دشوارتر می شود. اما این را به یاد داشته باشید که جلوی ضرر را هر جا بگیرید سود است و هر چه زودتر برای درمان اقدام کنید بهتر است. پس پیشنهاد می کنم در اسرع وقت به یک روانشناس مراجعه کنید.

 2. پسری 20 ساله هستم و از کمبود شدید اعتماد به نفس دارم اذیت میشم. تو همه جنبه های زندگیم تاثیر منفی گذاشته توانایی صحبت با هیچ دختریو ندارمبرای شروع هر کاری میترسم و به خاطر این ترس نتونستم تا حالا کار پیدا کنم و واقعا شرایطم خیلی سخته. چجوی کیتونم درمان بشم؟ تا به حال مشاوره رو امتحان نکردم . شما پیشنهاد چی دارید؟

  1. با عرض سلام و خسته نباشید
   بله کمبود اعتماد به نفس به راحتی با کمک مشاور قابل درمان است. مخصوصا شما که سن بسیار کمی دارید و به موقع به فکر درمان افتاده اید. برای درمان ابتدا باید ریشه مشکل شما و شدت آن مشخص شود و بعد از آن مشاور شما با توجه به این موارد اقدام به درمان می کند.

  2. تو جملاتی که نوشتی نشانه‌های کمبود اعتماد به نفس رو میشه دید.
   خیلی بهتر هست که با یک روانشناس خوب در ارتباط باشی تا با بررسی دقیق‌تر و شناخت بهترت بتونه کم کم با تمرین های مناسب کمکت کنه که اعتماد به نفست تقویت بشه.
   خودت هم میتونی از کتاب‌های خودیاری درباره اعتماد به نفس استفاده کنی یا از مقالاتی که تو سایت ما درباره اعتماد به نفس هست کمک بگیری

 3. با سلام خدمت شما
  من یک دوست دارم که ایشون به شدت مشکل زودرنجی هستند . در هر محیط و جمعی با کوچکترین حرفی ناراح میشه و به این موضوع معروف شده دیگه و به خطر این مسئله بسیاری از دوستاش رو از دست داده . تنهایی که الان دچارش شده هم بیشتر باعث زودرنجیش شده و بدجوری رفته تو لاک خودش و میترسم به خاطر این تنهایی دچار افسردگی بشه . حتی من هم وقتی پیششم همش میترسم یه جرفی بزنم که ناراحت بشه و واکنشی نشون بده و این واقعا ازار دهندس . حتی قبول هم نداره که مشکل داره و فکر میکنه کاراش منطقیه و بقیه واقعا دارند نارحتش میکنن. تو مورد این دوست من چاره چیه؟ چجوری میتونم متوجهش کنم که این مشکل جدی هست و باید درمان بش؟

  1. سلام، معمولا وقتی طرف مشکل خودش رو به رسمیت نمیشناسه و باورش نداره، کمک کردن بهش سخته و شاید هم غیرممکن.
   اما ازونجایی که انگار دوست نزدیکش هستی میتونی اینجور بهش بگی که بره سراغ یه آدم بی طرف که متخصص هست و نظر اون رو هم بشنوه.
   به روانشناس خوب و باتجربه با ایجاد چالش‌های مناسب میتونه باعث بشه که دوستت به رفتارهاش یه جور دیگه نگاه کنه و شاید هم به فکر اصلاحشون بیفته

 4. حدود 5 سالی هست که ازدواج میگذره. با عشق ازدواج کردیم ولی 1 سال نشد که همه چی خراب شد و نزدیک چهار ساله که همش دعوا بوده . خانوادش همش تحریکش میکنن و بر علیه من میشوننش . از اولش با ازدواجمون مخالف بودن ولی ما چون همو دوست داشتین کار خودمونو کردیم و به نظر اونا اهمیت ندادیم . طعنه ها تیکه هاشون اولش اصلا برام مهم نبود چون شوهرم تو هر شرایطی ازم حمایت میکرد و نظر اونا اصلا براش مهم نبود. ولی کم کم دیدم رفتارش داره عوض میشه . بعدش بچه دار شدیم و من دچار افسردگی بعد از زایمان شدم و شرایطو بدتر کرد این . میگفتن معمولا این افسردگی چند ماه بعد زایمان از بین میره ولی کو … هنوز که هنوزه بعد چند سال درگیرشم و شرایط ازدوج و روحی من روز به روز بدتر میشه. میخواستم ببینم تو این شرایط راهی برای درمان این موضوع هست . هم افسردگی هم شرایط بد ازدواج ؟ چاره مشکلات با خانواده شوهر چیه جدی؟

  1. سلام
   همونطور که خودتون اشاره کردید، موضوع افسردگی میتونه به روابط آسیب بزنه و مشکلاتی رو به وجود بیاره. بهبود افسردگی شما اولین مرحله برای اقدام هستش.
   در موازات اون میشه شرایط خانواده رو هم بررسی کرد و مشکلات را تا جای ممکن حل کرد.
   پیشنهاد میکنم هرچه زودتر با یک روانشناس خوب روند درمان رو شروع کنید.

 5. سلام ۲۱ سالمه، از بچگی ترس از دست دادن والدینم رو داشتم و حالا شدید تر شده.
  بعضی وقت ها موقع خواب گریه میکنم و سعی میکنم کسی نشنوه.
  اینم بگم که خیلی آدم ترسویی و ساده ای هستم

  1. سلام
   فقط چنتا مورد رو بهش اشاره کردی و سوالت مشخص نیست که چی هست.
   اگر میتونی یک بار دیگه سوالت رو دقیق مطرح کن تا بتونم بهش جواب بدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاین ۰۱۳-۳۲۱۲۵۹۷۸