مشاور و روانشناس خوب در رشت

تیم تخصصی مرکز آرامش زندگی با حضور دکتر مهرداد نامدار روانشناس شبکه یک و سه سیمای کشور و جمعی از متخصصین روانشناس و اساتید دانشگاه جهت خدمات روانشناختی در کنار شما هستند جهت هماهنگی و رزرو وقت با مشاوران کلینیک آرامش زندگی در رشت

نوبت دهی آنلاین ۰۱۳-۳۲۱۲۵۹۷۸
روانشناس خوب در رشت

جستجو برای یک روانشناس خوب در رشت کاری سخت و پر از چالش است. تعداد زیادی از مسائلی که تصمیم می گیریم برای مشاور مطرح کنیم، کاملا شخصی هستند. به همین دلیل پیدا کردن یک مشاور مشاور خوب و قابل اعتماد یک موضوع بسیار اساسی برای ساکنین رشت به شمار می رود.

روانشناس خوب در رشت می تواند به شما کمک کند تا با مشکلاتی که با آن ها مواجه می شوید کنار بیایید و راه حل مناسبی برای آن ها پیدا کنید. اما مسئله اصلی این است که ما در چه زمینه هایی به مشاوره نیاز داریم و یک مشاور قابل اعتماد باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در این مقاله سعی شده به مسائلی که در آن ها به توصیه های مشاور نیاز است پرداخته شود و هم چنین ویژگی های یک روانشناس خوب در رشت بررسی شود:

روانشناس خوب در رشت در چه مسائلی به ما کمک می کند؟

در گذشته هر شخصی که به مشورت و مشاوره نیاز داشت سعی می کرد از افراد مختلف کمک بگیرد. برای مثال زمانی که فردی تصمیم به ازدواج می گرفت و یا به دنبال همسر مناسب خودش می گشت، این مسئله را والدین و یا سایر افراد بزرگتر فامیل مطرح می کرد و از آن ها کمک می خواست. این کار ممکن بود مزایای و معایب فراوانی داشته باشد.

امروزه و با گسترش شاخه های مختلف علم، علم روانشناسی و مشاوره هم به عنوان یک شاخه بسیار مهم علمی شناخته می شود و متخصصان مخصوص به خودش را دارد. در چنین شرایطی مشاوران و روانشناسانی که در رشته مشاوره تحصیل کرده اند و از نزدیک با موارد مختلف آشنا بوده اند می توانند کمک بسیار بزرگی به افرادی بکنند که به دنبال مشاور می گردند.

در ادامه چند مورد از مهم ترین مواردی که یک روانشناس خوب در رشت می تواند به ما کمک کند بیان شده است:

1- مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج به عنوان یکی از خدمات بسیار مهمی که توسط مراکز روانشناسی ارائه می شود، شناخته می شود. دلیلی که تعداد زیادی از اهالی رشت به دنبال روانشناس خوب در رشت در رشت می گردند این است که می خواهند در مورد مسائل قبل از ازدواج با مشاور مشورت کنند و نظر او را در مورد همسر آینده شان بپرسند. ( ?What Is Therapy )

مشاور قبل از ازدواج در طی چند جلسه فشرده سعی می کند تا شرایط و ویژگی های شما و همسر آینده تان را بررسی کند. او با پرسیدن سوالات مختلف و انجام تست های شخصیتی متفاوت سعی می کند تا روحیات هر دو طرف را بشناسد. بعد از این که متوجه شد هر شخصی چه ویژگی دارد به صورت جدا به جدا و یا با حضور زن و مرد با هر دوی آنها صحبت می کند و آنها را در مورد ازدواج راهنمایی می کند.

2- مشاوره استرس تحصیلی

استرس و اضطراب یکی از مشکلاتی است که تعداد زیادی از دانش آموزان در طول دوران تحصیل شان با آن دست و پنجه نرم می کنند. استرس تحصیلی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از بزرگترین علت های استرس تحصیلی به خصوص در میان دانش آموزان کشور ما، امتحان کنکور است.

کنکور و قبول شدن یا قبول نشدن در آن به عنوان یک عامل استرس زا در بین دانش آموزان شناخته می شود. راه حلی که یک روانشناس خوب در رشت برای رفع کردن استرس پیشنهاد می کند، داشتن یک برنامه ریزی کامل و جامع است.

برنامه ریزی کامل و جامعی که توسط مشاور انجام می شود باعث می شود تا دانش آموزان از نظر روانی و ذهنی آرامش پیدا کنند. این آرامش ذهنی باعث جلوگیری از استرس می شود و به دانش آموز کمک می کند با استرس کنار بیاید و بر روی درس خواندن تمرکز کند.

پیشنهاد می کنم در این مورد حتما مقاله مشاوره تحصیلی را مطالعه کنید.

3- مشاور ازدواج

یکی از دلایل عمده دیگری که زن و شوهرهای ساکن رشت را به این فکر می اندازد که به دنبال روانشناس خوب در رشت بگردند، مشکلاتی است که در زندگی مشترک پیش می آید. مسائل مختلفی که ممکن است در بین زنان و مردان اتفاق بیفتد، باعث می شود تا از همدیگر دور شوند و بین شان اختلاف ایجاد شود

البته مسئله بسیار مهمی که وجود دارد این است که داشتن اختلاف در زندگی زناشویی به این معنی است زن و مرد دارند نظرات شان را در زندگی مشترک شان بیان می کنند. اگر زن و شوهری صحبت نکنند و خودشان را از نظر روانی تخلیه نکنند ممکن است مشکلات دیگری در آینده برایشان پیش بیاید.

مشاور ازدواج به زوج ها کمک می کند تا علت مشکلاتی که در زندگی مشترک شان دارند را پیدا کنند. این علت یابی ریشه ای مشکلات باعث می شود تا زن و مرد بتوانند از پس مسائلی که برایشان ایجاد شده بر بیایند و زندگی مشترک شان خراب نشود.

4- مشاوره طلاق

یکی از خدمات دیگری که یک روانشناس خوب در رشت ارائه می دهد، مشاوره طلاق است. اگر زن و مردی به این نتیجه برسند که دیگر نمی توانند با هم زندگی کنند و زندگی مشترک شان نمی تواند ادامه پیدا کند، به مشاوره طلاق نیاز دارند.

در مشاوره طلاق، روانشناس به صحبت های زن و مرد با دقت گوش می دهد تا متوجه علت اختلاف هایشان شود. در چنین شرایطی مشاور به هیج وجه شما را قضاوت نمی کند. رواشناس در جلسات اولیه فقط به صحبت های هر دو طرف گوش می دهد و دلایل شان را می شنود. سپس سعی می کند تا علت اختلاف ها را پیدا کند.

در مشاوره طلاق و پس از چندین جلسه که هر دو طرف به نزد مشاور رفتند، مشاور سعی می کند تا بهترین توصیه ها را به زن و شوهر داشته باشد. البته یک روانشناس خوب در رشت و یک مشاور مجرب هیچ گاه شما را به طلاق گرفتن یا طلاق نگرفتن تشویق نمی کند. بلکه کاری که انجام می دهد این است که شرایط را برای شما کاملا روشن می کند و به شما می گوید که اگر زندگی تان ادامه داشته باشد چه اتفاقی خواهد افتاد و اگر طلاق بگیرید چه شرایطی را تجربه خواهید کرد.

پیشنهاد می کنم در این مورد حتما مقاله مشاور طلاق را مطالعه کنید.

یک روانشناس خوب در رشت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

1- قابل اعتماد و با سواد بودن

یک روانشناس خوب در رشت باید مدارج علمی مناسب را طی کرده باشد و قابل اعتماد باشد. اتفاقی که امروزه شایع است این است که افرادی خودشان را به عنوان روانشناس معرفی می کنند و سعی می کنند کلاهبرداری کنند. مراجعه به چنین افرادی نه تنها هیچ سودی ندارد بلکه ممکن است برای شما مشکلاتی را ایجاد کند.

بنابراین برای مراجعه به مشاور باید بدانید که مشاور باید مدرک روانشناسی و یا مشاوره داشته باشد تا بتواند به شما کمک کند. در غیر این صورت مراجعه به آن شخص فقط باعث تلف شدن وقت شما خواهد شد.

صحبت با مشاور

2- مشاوره غیر حضوری

در چند ماه اخیر و با گسترش ویروس کرونا مراجعه به مشاور به صورت غیر حضوری اهمیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است. روانشناس خوب در رشت اگر خدمات مشاوره ای غیر حضوری را به صورت تلفنی و یا آنلاین ارائه دهد می تواند کمک بسیار بزرگی به شما بکند.

هم چنین فایده دیگری که استفاده از خدمات مشاوره ای به صورت غیر حضوری دارد این است که شما می توانید در حالی که در خانه یا محل کارتان حضور دارید از خدمات مشاور و از توصیه های او استفاده کنید. این کار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود. هم چنین اگر در خانه خودتان باشید احساس امنیت بهتری دارید و احتمالا می توانید راحت تر با مشاور صحبت کنید.

مرکز مشاوره آرامش زندگی با داشتن ویژگی های یک مرکز مشاورهخوب در رشت می تواند کمک بزرگی به شما بکند.

نتیجه گیری:

مراجعه به یک مشاور روانشناس فقط مخصوص به افرادی نیست که مشکلات روانی دارند. متاسفانه موضوع غلطی که در سالهای اخیر در بین افراد جامعه جا افتاده است این است که مراجعه به مشاور را مختص افرادی می دانند که اختلال روانی دارند.

یک روانشناس خوب در رشت می تواند به اهالی رشت کمک کند تا در موقعیت های مختلف زندگی شان بهترین تصمیم ها را بگیرند. گرفتن تصمیم در موقعیت های سخت کار بسیار دشواری است که به کمک مشاور این کار آسان تر خواهد شد.

منابع:

www.goodtherapy.org

www.psychologytoday.com

4.8/5 - (24 امتیاز)
دسته بندی : روابط،خانواده و ازدواج

مشاور خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک مشاور خوب باید تجربه کافی در زمینه مشاوره داشته باشد و هم چنین بتواند در زمینه های مختلف روانشناسی به شما مشاوره دهد.

مرکز خوب مشاوره در رشت کجاست؟

مرکز مشاوره آرامش زندگی با کادر مجرب می تواند یک انتخاب خوب برای مرکز مشاوره در رشت باشد.

بهترین مرکز مشاوره رشت کدام است؟

کلینیک تخصصی آرامش زندگی با ارائه خدمات مشاوره ای کامل می تواند یک انتخاب خوب برای مرکز مشاوره مناسب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاین ۰۱۳-۳۲۱۲۵۹۷۸