آموزش یک نکته طلایی در مورد کنترل خشم – دکتر مهرداد نامدار

تیم تخصصی مرکز آرامش زندگی با حضور دکتر مهرداد نامدار روانشناس شبکه یک و سه سیمای کشور و جمعی از متخصصین روانشناس و اساتید دانشگاه جهت خدمات روانشناختی در کنار شما هستند جهت هماهنگی و رزرو وقت با مشاوران کلینیک آرامش زندگی در رشت

نوبت دهی آنلاین ۰۱۳-۳۲۱۲۵۹۷۸
دکتر مهرداد نامدار سیمای خانواده

خشم از آن دسته از احساسات و هیجات است که ابراز مناسب آن لازم، ضروری و مفید است و در عین حال اگر این ابراز خشم به صورت غیر موثر و ناگهانی باشد می‌تواند عواقب ناخوش‌آیندی به بار آورد. یک نکته طلایی در مورد کنترل خشم

به همین دلیل در میان احساسات مختلف، تمرکز زیادی بر خشم چه از نوع کنترل و چه بروز آن می‌شود.

ابراز خشم معمولا با عصبانیت، پرخاش، داد و فریاد، شکستن اجسام و… شناخته می‌شود که البته همه این موارد جزوه دسته دوم، یعنی نوع ناکارآمد آن می‌باشد.

در حالی که ابراز خشم و ناراحتی می‌تواند با گفتگو، مکالمه، سکوت به جا و به موقع و… باشد. که البته این یک توانایی است و افراد باید آن را یاد بگیرند و تمرین کنند.

از آنجایی خشم از هیجاناتی است که نمی‌توان از آن اجتناب کرد و هر چه قدر هم تاب‌آوری که داشته باشیم باز هم دچار آن خواهیم شد، مهارت کنترل خشم به یکی از نیازهای انسان بدل شده است.

دکتر مهرداد نامدار در برنامه‌های سال‌های قبل خود در سیمای خانواده درباره کنترل خشم صحبت کرده بودند، اما همانطور که از اهمیت بالای کنترل خشم گفته شد، در سری برنامه‌های تازه خود نیز به این مساله پرداختند و یک نکته طلایی در مورد کنترل خشم را آموزش دادند.

یک نکته طلایی در مورد کنترل خشم

‌ ‌ ‌

مطالب مرتبط:

چند تکنیک موثر برای کنترل خشم و عصبانیت

این تله های ذهنی زندگی شما را خراب می‌کنند

6 نکته برای مدیریت خشم در روابط

 

بهترین مرکز مشاوره رشت

Rate this post
دسته بندی : دکتر مهرداد نامدار ویدئوهای روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبت دهی آنلاین ۰۱۳-۳۲۱۲۵۹۷۸